Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Кто on-line?

Головна » Статті » Мої статті

Інформація ДФС

Про розгляд запитів на публічну інформацію, що надійшли до Кіровоградської митниці ДФС за січень - травень 2017 року

Станом на 1 червня 2017 року до Кіровоградської митниці ДФС надійшло 4 запити на отримання публічної інформації.

На запити надані відповіді, згідно діючого порядку.

За типом надходження запити надійшли електронною поштою, та поштою.

Запитувана інформація: щодо надання інформації про кількість здійснених митних операцій і окремо про операції, здійснені за принципом « єдиного вікна» за 2015 і 2016 роки ; щодо надання копій документів; щодо кількості та назви митних постів повітряного сполучення, їх штатної чисельності, стану надходжень митних платежів та складених протоколів ПМП за період 2012-2016 рр.

Стан боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил за січень - травень 2017 року

Протягом звітного періоду митницею ДФС виявлено та направлено 2 повідомлення про кримінальні правопорушення за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.358 КК України, порушено 90 справ про порушення митних правил на суму 8 534 726 грн., у тому числі, 31 справа на суму 8 333 991 грн. за фактом вчиненого порушення митних правил за ч.1 ст.483 Митного кодексу України, 1 справа на суму 1 209 201 грн., в якій вартість предметів правопорушення перевищує суму умовної контрабанди (609 000 грн.)

За результатами розгляду судом 1 справи про порушення митних правил застосовано конфіскацію безпосередніх предметів правопорушення на суму 156 184 грн.

Митницею розглянуто 46 справ про порушення митних правил та накладено штрафів на суму 616 338 грн., сума штрафів, стягнутих митницею складає – 314 761 грн.

З метою недопущення незаконного переміщення через митний кордон України товарів, транспортних засобів, зброї, тютюнових виробів, наркотичних та психотропних речовин, митницею проведено 34 спільних заходів з правоохоронними органами Кіровоградської області, за результатами яких складено 15 протоколів про порушення митних правил на суму 1 214 201 грн.

В звітному періоді, на підставі аналізу оформлених в митному відношення товарів, митницею підготовлено 12 запитів до митних органів іноземних держав. За результатами опрацювання отриманих відповідей митницею порушено 30 справ про порушення митних правил на загальну суму 7 124 790.

До уваги платників податків

Головне управління ДФС у Кіровоградської області інформує, що листом від 13.05.2017 №11856/7/99-99-12-03-03-17 (далі - Лист №11856) Державна фіскальна служба України надала для використання у роботі Рекомендації щодо застосування санкцій за здійснення операцій з реалізації пального без реєстрації платником акцизного податку та за порушення порядку реєстрації акцизних накладних / розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних, а також неподання податкової звітності, інших санкцій в частині акцизного податку, притягнення до адміністративної відповідальності (далі – Рекомендації).

Рекомендації запроваджуються з метою забезпечення належного застосування штрафу за здійснення операцій з реалізації пального без реєстрації платником акцизного податку (п.117.3 ст.117 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) та за порушення порядку реєстрації акцизних накладних / розрахунків коригування до таких акцизних накладних в ЄРАН (ст.1202 Кодексу), а також неподання податкової звітності, інших санкцій під час контролю за справлянням акцизного податку, притягнення до адміністративної відповідальності.

Більш детальніше ознайомитися з Листом №11856 можна на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:

http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/72140.html

Внесено зміни до форми податкової декларації акцизного податку

Головне управління ДФС у Кіровоградській області інформує, що 6 червня 2017 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 24.04.2017 № 451 «Про затвердження Змін до форми декларації акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 17.05.2017 за №630/30498.

Змінами, зокрема, передбачено доповнення розділу В «Податкові зобов’язання з реалізації пального» декларації акцизного податку новим рядком за кодом операції В18 «Сума податкових зобов’язань (сума значень рядків В1 – В10 та В17 за вирахуванням рядка В11)». Також уточнено, що розділ ІІ Розрахунку суми акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів заповнюється платниками податку при виправленні або уточненні показників звітності за податкові (звітні) періоди до 01.01.2017 р.

Додатково повідомляємо, що наказ № 451 опубліковано в бюлетені «Офіційний вісник України» від 06.06.2017 № 44.

До органів ГУ ДФС у Кіровоградській області 75 раз звертались за публічною інформацією

У січні - травні 2017 року до територіальних органів ГУ ДФС у Кіровоградській області надійшло 75 запитів на отримання публічної інформації.

Як повідомили фахівці відділу обслуговування платників Головного управління ДФС у Кіровоградській області 64 запита надійшло від юридичних осіб, 9 запитів від фізичних осіб та по 1 запиту від представників засобів масової інформації та від органів виконавчої влади.

Всі запити розглянуто та опрацьовано у строк, встановлений частиною 1 ст.20 Закону України від 13 січня 2011 року №2939-VІ «Про доступ до публічної інформації», з яких задоволено 73 запита та відмовлено по 2 запитам, у зв’язку з тим, що інформація стосувалася діяльності третіх осіб.

Нагадуємо, що Законом України від 13 січня 2011 №2939-VI «Про доступ до публічної інформації» визначено механізм реалізації права кожної людини на вільне одержання та поширення будь-якої інформації без втручання органів державної влади.

Вказаний закон містить перелік гарантій дотримання прав на надання публічної інформації, регламентує порядок доступу до неї, надає визначення інформації з обмеженим доступом, визначає порядок і строки подачі та задоволення запиту на інформацію, а також процедуру оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації.

Результати роботи оперативних підрозділів ГУ ДФС у Кіровоградській області за п’ять місяців 2017 року

Протягом січня-травня поточного року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за матеріалами оперативних підрозділів Головного управління ДФС у Кіровоградській області внесено 21 кримінальне правопорушення економічної спрямованості: 9 – за фактами ухилення від сплати до бюджету податків, 2 – за фактами незаконної реалізації алкогольних напоїв, виготовлених з недоброякісної сировини та 3 – за фактом фіктивного підприємництва.

В ході оперативного супроводження досудового розслідування кримінальних проваджень відшкодовано збитки у розмірі 2,9 млн.гривень.

До суду направлено 4 кримінальних провадження, у тому числі дві з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності за ч.4 ст.212 КК України у зв’язку з повним відшкодуванням завданих державі збитків.

За результатами проведених заходів, направлених на протидію незаконному виробництву та обігу підакцизних товарів і перекриттю каналів їх контрабандного походження на внутрішній ринок України, співробітниками оперативного управління ГУ ДФС в області протягом п’яти місяців поточного року припинено діяльність 3 незаконних виробництв підакцизної продукції та з незаконного обігу вилучено товарів підакцизної групи на загальну суму 35 191 тис. гривень, у тому числі: спирт на суму 13 084 тис. грн., лікеро-горілчані напої на суму 19 545 тис. грн., паливно-мастильні матеріали на суму 156 тис. грн., тютюнові вироби без марок акцизного податку та тютюнова сировина на суму 896 тис. грн. та транспортні засоби – на суму 1 510 тис. гривень.

Кіровоградщина: у травні надходження єдиного соціального внеску перевищили минулорічний показник майже наполовину

У травні 2017 року платники податків Кіровоградщини сплатили 238,4млн.грн. єдиного соціального внеску, що майже на 80,4млн.грн., або на 51 % більше, ніж у травні минулого року.

Всього, протягом січня-травня поточного року Головним управлінням ДФС у Кіровоградській області забезпечено надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у сумі понад 1104,3млн.грн., або на 324,5млн.грн. більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Нагадаємо, що єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.

Своєчасна сплата єдиного соціального внеску гарантує громадянам право на соціальний захист на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, пенсійне забезпечення та інші виплати.

Повернення помилково або надміру зарахованих коштів

Головне управління ДФС у Кіровоградській області інформує, що 19 травня 2017 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 06.04.2017 р. № 415 (реєстрація в Мінюсті України 25 квітня 2017 року за N 546/30414), яким затверджено зміни до Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів.

Змінами, зокрема, передбачено, що у разі повернення надміру сплачених податкових зобов'язань з податку на додану вартість, зарахованих до бюджету з рахунка платника податку в системі електронного адміністрування податку на додану вартість у порядку, визначеному пунктом 200 1.5 статті 200 1 Податкового кодексу України, такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, а у разі його відсутності на момент звернення платника податків із заявою про повернення надміру сплачених податкових зобов'язань з податку на додану вартість чи на момент фактичного повернення коштів - шляхом перерахування на поточний рахунок платника податків в установі банку.

Додатково повідомляємо, що наказ № 415 опубліковано в бюлетені «Офіційний вісник України» від 19.05.2017 № 39.

Окремі питання застосування реєстратора розрахункових операцій

Головне управління ДФС у Кіровоградській області інформує, що Державна фіскальна служба України у листі від 17.05.2017 №226/6/99-99-14-05-01-14/ІПК (далі – лист ДФС №226) надала роз’яснення щодо окремих питань при здійснені господарської діяльності з застосуванням реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО), а саме, чи зобов’язаний суб’єкт господарювання, у разі якщо протягом дня не здійснювались розрахункові операції, а проведена операція «службове внесення», «службове винесення готівки» або «нульовий чек», друкувати фіскальний звітний чек, та яка відповідальність за не роздрукування такого чеку?

Так, Законом України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон №265) визначаються правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Зокрема, статтею 2 Закону №265 визначено, що розрахункова операція – це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), а у разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця, оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Пунктом 9 ст.3 Закону №265 передбачено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або у безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані щоденно друкувати на РРО (за винятком автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій.

Враховуючи зазначене, у разі якщо суб’єктом господарювання протягом дня не здійснювались розрахункові операції, то фіскальний звітний чек друкувати не потрібно.

Окремо зазначаємо, що п.9 ст.17 Закону №265 визначено відповідальність за порушення вимог цього Закону: до суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), застосовуються фінансові санкції у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – у разі неподання до органів державної податкової служби звітності, пов’язаної із застосуванням РРО, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з РРО по дротових або бездротових каналах зв’язку, у разі обов’язковості її подання.

Митниця та суди

За січень - травень 2017 року до Кіровоградської митниці ДФС надійшла 1 позовна заява.

Для порівняння необхідно зазначити, що за аналогічний період 2016 року до митниці було пред’явлено 12 позовних заяв.

Зменьшення кількості позовних заяв на дії Кіровоградської митниці ДФС пов’язана із постійним проведенням роз’яснювальної роботи серед суб’єктів господарської діяльності та громадян; налагодженням взаємодії з бізнесом, з метою досудового врегулювання спірних питань.

Стан роботи зі зверненнями громадян Кіровоградської митниці ДФС

На розгляд до Кіровоградської митниці ДФС у січні – травні 2017 року надійшло 26 звернень від громадян. За типом надходження звернення надійшли поштою (безпосередньо від громадян).

За результатами виконання: 26 звернень виконано у встановлений термін.

За статтю авторів звернень: чоловіча - 25 (96%);

жіноча - 1 (4%).

Питання, що порушувалось у зверненні – щодо продовженя терміну транзиту автомобіля; щодо повернення надміру перерахованих коштів; щодо проведення огляду т/з на теріторії автопідприємства; щодо перенесення розгляду справи по протоколу по ПМП; щодо доступу до майна (транспортного засобу); щодо визначення митної вартості товару.

У січні – травні 2017 року в Кіровоградській митниці ДФС здійснено 6 прийомів за зверненнями громадян, надана усна відповідь (надано роз’яснення).

За статтю авторів звернень: чоловіча-6 (100%).

За соціальним станом заявників: від підприємців-6 (100%).

Нагадуємо, що права громадян на звернення регулюється ст. 40 Конституції України та Законом України «Про звернення громадян». Кожен може направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади та посадових і службових осіб з метою роз’яснення прав законних інтересів.

За п’ять місяців 2017 року платники Кіровоградщини перерахували до бюджетів усіх рівнів та ЄСВ майже три мільярди гривень

З початку поточного року органами ДФС у Кіровоградській області забезпечено до бюджетів усіх рівнів 2769,1млн.грн., що на 554,9млн.грн. більше, ніж у січні - травні 2016 року. Індикативні показники виконані на 108,9 відсотків.

До загального фонду державного бюджету впродовж п’яти місяців цього року спрямовано 1260,4млн.грн., що на 128,2млн.грн. більше, ніж за відповідний період 2016 року. В тому числі у травні 2017 року до загального фонду державного бюджету надійшло 349,5млн.грн., що складає 133,5відс. до доведеного індикативного показника, додатково в бюджет надійшло 87,6млн.гривень.

За словами в.о. начальника обласного відомства Сергія Тертичного, протягом цього часу державна скарбниця отримала від платників області 163,9млн.грн. податку на прибуток підприємств; 577,8млн.грн. податку на додану вартість; 306,9млн.грн. податку на доходи фізичних осіб; 91,9млн.грн. військового збору та 84,9млн.грн. рентної плати за користування надрами.

До місцевих бюджетів Кіровоградського регіону протягом січня - травня 2017 року забезпечено 1496,6млн.гривень. Це на 414,7млн.грн. більше надходжень січня-травня минулого року. Доведене завдання виконано на 117,4відсотків.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку року зібрано 1104,3млн.гривень. Порівняно з аналогічним періодом 2016 року надходження зросли на 324,5млн. гривень.

Операція «РУБІЖ-2017»

На виконання наказу Державної фіскальної служби України від 21.08.2015 № 628 з метою виявлення кримінальних порушень законодавства України з питань державної митної справи, виявлення кримінальних правопорушень у митній та податковій сферах, встановлення механізмів та схем порушень юридичними та фізичними особами вимог чинного законодавства, наказом Державної фіскальної служби України від 29.12.2016 року № 1045 продовжено проведення операції «Рубіж – 2017» на період з 01.01.2017 р. по 31.12.2017 р.

Митницею у період проведення операції «Рубіж – 2017» порушено 90 справ про порушення митних правил на суму 8 534 726 грн.

Упродовж проведення операції «Рубіж – 2017» робочою групою ініційовано проведення 18 митних оглядів.

Економічний ефект від ініційованих митницею запитів та оглядів по перевірці правильності визначення митної вартості (класифікації) товарів відповідно до яких прийняті рішення про визначення митної вартості товарів (коду товару згідно з УКТЗЕД) складає 1 906 тис. грн.

Платники Кіровоградщини за січень - травень ц.р. сплатили понад 90млн.грн. на обороноздатність України

У січні-травні 2017 року до державного бюджету платники Кіровоградської області перерахували 91,9млн.грн. військового збору. Виконання індикативного показника становить 113відсотків.

Перерахована сума військового збору порівняно з аналогічним періодом 2016 року зросла на 26,1млн.грн. або на 39,6відсотків. Зокрема, за травень 2017 року надходження військового збору склали 22,2млн.грн., що на 7,7млн.грн. більше надходжень січня-травня 2016 року. Виконання прогнозного показника у травні 2017 року становить 140,4відсотків.

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує, що військовий збір запроваджено з серпня 2014 року, його ставка складає 1,5% від об’єкта оподаткування. Платниками військового збору є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за нарахування військового збору до бюджету є роботодавці, що нараховують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків.

Про розгляд запитів на публічну інформацію, що надійшли до Кіровоградської митниці ДФС за січень - травень 2017 року

відповідно Закону України від 13 січня 2011 року №2939-VІ «Про доступ до публічної інформації».

Станом на 1 червня 2017 року до Кіровоградської митниці ДФС надійшло 4 запити на отримання публічної інформації.

На запити надані відповіді, згідно діючого порядку.

За типом надходження запити надійшли електронною поштою, та поштою.

Запитувана інформація: щодо надання інформації про кількість здійснених митних операцій і окремо про операції, здійснені за принципом « єдиного вікна» за 2015 і 2016 роки ; щодо надання копій документів; щодо кількості та назви митних постів повітряного сполучення, їх штатної чисельності, стану надходжень митних платежів та складених протоколів ПМП за період 2012-2016 рр.

На Кіровоградщині підрозділом боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом встановлено збитків на 10,5 млн. гривень

Протягом січня - березня 2017 року підрозділом боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом ГУ ДФС у Кіровоградській області складено та передано до правоохоронних органів 7 матеріалів щодо імовірного вчинення кримінальних правопорушень суб’єктами господарювання, сума встановлених збитків становить 10,5млн.грн, загальна сума можливого ухилення від сплати податків – 28,9млн. гривень.

За результатами розгляду переданих матеріалів правоохоронними органами з початку 2017 року в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано 6 кримінальних проваджень, в тому числі 3 провадження – за ознаками ст.191 («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем») та 3 - за ознаками ст.212 КК України («Ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів»).

Крім того, до правоохоронних органів передано 4 матеріали щодо виявлених правопорушень у сфері державних закупівель, операцій з коштами державного та місцевих бюджетів, за результатами розгляду яких зареєстровано 1 кримінальне провадження.

Кіровоградщина: співробітниками відділу внутрішньої безпеки проведено 115 профілактичних заходів щодо недопущення корупційних дій

Впродовж першого кварталу 2017 року співробітниками відділу внутрішньої безпеки Головного управління ДФС у Кіровоградській області проведено 115 профілактичних заходів щодо недопущення корупційних дій та порушень законодавства України у сфері службової діяльності.

З початку року проведено 20 перевірок відносно посадових осіб податкової та митної служби у Кіровоградській області, за наслідками яких внесено 6 подань для вжиття заходів реагування. До правоохоронних органів направлено 3 матеріали перевірок та зареєстровано 3 кримінальні провадження у сфері службової діяльності, а саме: ч.2 ст.364-1 КК України – 1, ч.1 ст.364 КК України – 1, ч.1 ст.366 КК України – 1.

Відділом внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Кіровоградській області за січень – березень ц.р. отримано 11 відомостей про порушення митного законодавства, за результатами перевірок яких розпочате кримінальне провадження.

За участю співробітників відділу внутрішньої безпеки викрито факти порушень чинного податкового та митного законодавства суб’єктами господарювання, внаслідок чого до державного бюджету донараховано 259,0тис.грн. та 1327,4тис.грн. відповідно.

Нагадуємо, що у випадку якщо хтось володіє інформацією про неправомірні дії або бездіяльність працівників територіальних органів ДФС у Кіровоградській області, факти корупції чи зловживання службовим становищем працівниками підпорядкованих ОДПІ, міліції чи митної служби, необхідно звертатися на телефон антикорупційного сервісу «Пульс» - (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.

Єдиний внесок для фізичних осіб-підприємців та самозайнятих осіб у 2017 році

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує, що з 01 січня 2017 року мінімальна заробітна плата у місячному розмірі становить 3200,0 гривень. Таким чином, мінімальний страховий внесок становить 3200,0 грн. * 22% = 704,0 гривні.

Відповідно до Закону України від 06 грудня 2016 року № 1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» з 1 січня 2017 року набрали чинності зміни з питань нарахування та сплати єдиного соціального внеску, зокрема:

в частині сплати єдиного внеску платниками єдиного податку:

- встановлено для платників єдиного податку першої групи норму, згідно з якою сума єдиного внеску не може бути меншою ніж 0,5 мінімального розміру страхового внеску (з зарахуванням відповідних періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу, який обчислюється відповідно до статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», пропорційно сплаченому єдиному внеску), тобто не менше 352,0 гривень;

в частині сплати єдиного внеску фізичними особами – підприємцями (далі – ФОП) на загальній системі оподаткування:

- сума єдиного внеску, сплаченого фізичними особами-підприємцями на загальній системі оподаткування, не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць. У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску, тобто не менше 704,0 гривень.

Від сплати єдиного внеску звільнені ФОП на спрощеній системі оподаткування – пенсіонери за віком та інваліди, які паралельно отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, а також ФОП – пенсіонери за віком та інваліди, які перебувають на загальній системі оподаткування. Такі особи можуть сплачувати єдиний внесок виключно на добровільних засадах.

Зазначена норма не застосовується до осіб, які провадять незалежну професійну діяльність (самозайнятих осіб).

У разі припинення діяльності ФОП й особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані подати самі за себе Звіт із зазначенням типу форми «ліквідаційна», де останнім звітним періодом буде період із дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

Строк сплати зобов’язань, визначених ФОП або особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, у Звіті з позначкою «ліквідаційний», настає в день подання такого Звіту, відповідно, єдиний внесок необхідно сплатити до дати подання Звіту включно.

Інформація щодо об’єктів нерухомості тепер подається до органів ДФС і про юридичних осіб

Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що Постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 № 219 внесено зміни до пункту 4 Порядку подання органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та органами, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, відомостей, необхідних для розрахунку податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затвердженого постановою КМУ від 31.05.2012 р. № 476.

Зокрема, змінами встановлено необхідність передачі інформації про об'єкти житлової та/або нежитлової нерухомості, у тому числі їх часток, що перебувають у власності не лише фізичних, а і юридичних осіб.

Кіровоградщина: за рахунок погашення податкового боргу до бюджету надійшло майже 17млн. гривень

Протягом першого кварталу ц.р. до зведеного бюджету забезпечено надходжень в рахунок погашення податкового боргу у розмірі 16,8млн.грн., в т.ч. до державного бюджету – 13,6млн.грн., до місцевих бюджетів – 3,2млн.гривень.

З метою погашення податкового боргу органами ДФС області направлено до суду 34 позови щодо його стягнення на загальну суму майже 60,0млн.грн., в т.ч. 2 позови на отримання дозволів на реалізацію майна боржників, яке перебуває в податковій заставі в сумі 1,3млн.гривень.

На виконання рішень суду з початку року до уповноваженої біржі для здійснення реалізації передано майно, яке перебуває в податковій заставі, на суму 0,8млн.гривень. За результатами проведених аукціонів в рахунок погашення податкового боргу підприємств – боржників надійшло 0,1млн.гривень.

Як зазначають в обласному відомстві, погашення податкового боргу є одним із пріоритетних напрямків роботи органів ДФС у Кіровоградській області. Так, протягом І кварталу 2017 року органами ДФС області забезпечено скорочення податкового боргу на 198,5млн.грн., що становить майже 30відс. боргу, що обліковувався на початок цього року.

Кіровоградщина: підсумки кампанії декларування за перший квартал 2017 року

За інформацією управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Кіровоградській області, станом на 01.04.2017 року до органів ДФС області подано 13886 декларацій про майновий стан та доходи за 2016 рік, що на 737 декларацій або 5,6відс. більше, ніж за відповідний період минулого року. З метою реалізації права на податкову знижку громадянами подано 126 декларацій.

Протягом першого кварталу поточного року громадянами задекларованого доходи у сумі 258,4млн.грн., що на 31,0млн.грн. або 13,6відс. більше у порівнянні з відповідним періодом 2016 року.

Задекларовано податку на доходи фізичних осіб та військового збору до сплати понад 28млн.грн., що на 8,6млн.грн. або 49% більше, ніж у січні-березні минулого року.

Враховуючи галузеву специфіку області, як сільськогосподарської, щорічно найбільшу питому вагу обов’язкових декларацій займають декларації громадян, які одноосібно обробляють земельні частки (паї).

Протягом січня-березня 2017 року даною категорією осіб подано 11859 податкових декларації. Загальна сума задекларованого ними доходу майже 100млн.грн., що на 35млн.грн. або 57відс. більше ніж у відповідному періоді минулого року.

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує, що в цьому році останнім днем подання декларації про майновий стан і доходи є третє травня 2017 року.

Для покращення умов подання декларацій Центри обслуговування платників податків Головного управління Державної фіскальної служби в області працюють з понеділка по п’ятницю до 20-00 години, у суботу – до 13-00 години.

Тож, запрошуємо громадян виконати свій громадянський обов’язок, таким чином внести свій вклад в наповнення місцевих бюджетів та покращення добробуту населення області.

До уваги платників рентної плати!

Головне управління ДФС у Кіровоградській області інформує, що відповідно до листа Державної комісії України по запасах корисних копалин від 23.02.2017 №151/02 у 2017 році для гірничих підприємств, крім нафтогазодобувних (до проведення державної експертизи матеріалів геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин), встановлено коефіцієнти рентабельності для застосування платниками під час обчислення податкових зобов’язань з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин у 2017 році для:

нафтогазовудобувних підприємств – 0,87;

всіх інших гірничовудобувних підприємств -0,22.

Таким чином, при обчисленні податкових зобов’язань з рентної плати для об’єктів надр, у межах яких видобування підземних вод здійснюється на підставі дозволу на спеціальне використання води при відсутності раніше виконаної державної експертизи та оцінки запасів корисних копалин, платники застосовують середній галузевий показник коефіцієнта рентабельності, оприлюднений Державною комісією України по запасах корисних копалин при Державній службі геології та надр України на відповідний календарний рік, 0,22.

До уваги суб’єктів господарювання!

Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що однією з новацій податкової реформи є розширення сфери застосування реєстраторів розрахункових операцій, шляхом запровадження їх обов‘язкового застосування.

Для запобігання можливим порушенням з боку суб‘єктів господарювання, які здійснюють готівкові розрахунки за товари, а також забезпечення реалізації прав споживачів у разі придбання товарів неналежної якості Урядом встановлюється Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні.

Обов‘язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій дозволяє забезпечити єдині підходи до різних сфер бізнесу щодо обліку готівкових коштів, руху товарів та сприяє детінізації малого бізнесу за рахунок визначення реального обсягу розрахункових операцій суб‘єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, продажу не облікованого та контрабандного товару.

В разі прийняття зазначеної постанови, суб‘єкти господарювання, які здійснюють продаж складної побутової техніки, не залежно від системи оподаткування (єдиний податок та загальна система оподаткування) зобов‘язані застосовувати РРО.

Увага! З 1 січня cуб‘єкти господарювання, які здійснюють роздрібний продаж паливно-мастильних матеріалів черезмережу АЗС, ГАЗС зобов‘язані відображати у розрахункових документах та звітах коди УКТ ЗЕД.

управління ДФС у Кіровоградській області нагадує: Податковим кодексом України та Законом України від 06.07.1995р. №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» (далі – Закон) передбачено обов‘язок суб‘єктів господарювання обов‘язково проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, а саме для паливно-мастильних матеріалів із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (Український класифікатор товарів зовнішньо-економічної діяльності).

У разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, для пального із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості передбачена відповідальність відповідно до пункту 6 статті 17 Закону у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Кіровоградщина: за січень-березень ц.р. на підтримку української армії платники направили майже 50 млн. грн. військового збору

У січні-березні поточного року до державного бюджету платники Кіровоградської області перерахували 48,9млн.грн. військового збору. Виконання прогнозного показника становить 106%.

Перерахована сума військового збору зросла порівняно з аналогічним періодом минулого року на 12,2млн.грн, або на 33,4%. Зокрема, за березень цього року надходження військового збору склали 18млн.грн., що на 4,9млн.грн. більше надходжень березня 2016 року. Виконання прогнозного показника у березні становить 106,7%.

Нагадаємо, що військовий збір запроваджено з серпня 2014 року, його ставка складає 1,5% від об’єкта оподаткування. Платниками військового збору є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за нарахування військового збору до бюджету є роботодавці, що нараховують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків.

За перший квартал 2017 року платникам податків області надано майже 28 тисяч адміністративних послуг.

Органами ДФС в області щоденно опрацьовується близько 2830 звернень стосовно отримання адміністративних, інформаційних та консультаційних послуг, подання звітності тощо.

За перший квартал 2017 року платникам податків Кіровоградської області надано 27661 адміністративних послуг.

Найбільшою популярністю користувались послуги з видачі картки платника та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків; реєстрації книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку, книг обліку розрахункових операцій, надання витягу з реєстру платників єдиного податку тощо.

У січні - березні 2017 року до ЦОП ГУ ДФС у Кіровоградській області звернулося 192452 суб’єктів господарювання та громадян щодо отримання вищезазначених послуг.

Інформація по реалізації митного конфіскату

У січні - березні 2017 року на склади Кіровоградської митниці ДФС за протоколами про порушення митних правил майно не розміщувалось. За рішеннями судових інстанцій конфісковано майна на 293695, 00 грн.

До Державного бюджету від реалізації конфіскату спрямовано майже 15,2 тис. грн.

За січень - березень 2017 року до обласної Державної виконавчої служби передано конфіскованого майна на суму 8240,00 гривень.

116 письмових звернень отримали податківці Кіровоградщини з початку року

Саме така кількість звернень громадян надійшла на розгляд до органів ГУ ДФС у Кіровоградській області з початку року. Із вищезазначених звернень – 81 надійшло поштою (безпосередньо від громадян), 33 звернення через уповноважену особу та 2 звернення через органи влади. За видом звернень – 112 заяв, 3 пропозиції та 1 скарга.

За результатами виконання: 39 звернень виконано в термін та 77 звернень знаходяться на виконанні.

Всього протягом січня – березня 2017 року звернулися 116 громадян. За категоріями авторів звернень: 1 від учасника бойових дій та 115 – категорія не визначена.

Основні питання, що порушують громадяни в зверненнях стосуються переважно адміністрування податків, контрольно-перевірочної роботи, відмови в отриманні реєстраційних номерів облікових карток платників податків, інформуванні про ухилення від сплати податків та соціального захисту.

З початку року в органах ГУ ДФС у Кіровоградській області здійснено 57 прийомів за зверненнями громадян, з них 54 заяви (94,7%) та 3 пропозиції (5,2%), яким надана усна відповідь (надано роз’яснення).

Переважна більшість звернень громадян, що надійшли під час особистого прийому, стосувалися адміністрування податків, контрольно-перевірочної роботи, реєстрації та обліку платників.

На всі звернення, термін розгляду яких настав, надані своєчасні відповіді. Порушення терміну їх розгляду структурними підрозділами та підпорядкованими ОДПІ не допускалися.

Митниця та суди

За березень 2017 року до Кіровоградської митниці ДФС позовні заяви не пред’являлись.

Для порівняння необхідно зазначити, що за аналогічний період 2016 року до митниці було пред’явлено 7 позовних заяв.

Відсутність позовних заяв на дії Кіровоградської митниці ДФС пов’язана із постійним проведенням роз’яснювальної роботи серед суб’єктів господарської діяльності та громадян; налагодженням взаємодії з бізнесом, з метою досудового врегулювання спірних питань.

Увага! Режим роботи Центрів обслуговування платників у святкові та вихідні дні

Головне управління ДФС у Кіровоградській області інформує про режим роботи Центрів обслуговування платників (ЦОП) у святкові та вихідні дні:

15 квітня 2017 року – робочий день відповідно до затверджених графіків роботи ЦОП;

17 квітня 2017 року – робочий день у режимі чергування до 17 год. 00 хв.;

16 квітня, 1, 2, 8, 9 травня 2017 року – вихідні дні.

Кіровоградщина: за січень-березень 2017 року на «Пульс» надійшло 1 звернення

Протягом січня - березня 2017 року на антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс» надійшло 1 звернення від платника Кропивницької ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області щодо перевищення терміну надання адміністративних послуг, а саме отримання відмітки в паспорті про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта.

Станом на 01.04.2017 року питання, порушене заявником, вирішено по суті.

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує, що «Пульс» - це гаряча телефонна лінія, за якою телефоном: (044)284-00-07 громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників податкової та митниць, про можливі корупційні дії з їхнього боку, а також проблеми, які виникають під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України.

Телефонна лінія працює цілодобово.

У квітні 2017 року платники ПДВ звітують за новою формою декларації з ПДВ

Наказом Міністерства фінансів України від 23.02.2016 № 276 внесено зміни до форми податкової декларації з податку на додану вартість та уточнюючого розрахунку до неї, які затверджені наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21.

Подання податкової звітності за новою формою вперше здійснюється за звітний період березень 2017 року (граничний термін подання 20 квітня 2017 року), І квартал 2017 року (граничний термін подання 10 травня 2017року - у травні 2017 року).

Уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок, зі змінами внесеними Наказом № 276, подається починаючи з 01 квітня 2017 року.

З таким роз’ясненням можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (категорія 101.20).

За три місяці поточного року до органів ДФС Кіровоградщини 64 рази звертались за публічною інформацією

Законом України від 13 січня 2011 №2939-VI «Про доступ до публічної інформації» визначено механізм реалізації права кожної людини на вільне одержання та поширення будь-якої інформації без втручання органів державної влади.

Вказаний закон містить перелік гарантій дотримання прав на надання публічної інформації, регламентує порядок доступу до неї, надає визначення інформації з обмеженим доступом, визначає порядок і строки подачі та задоволення запиту на інформацію, а також процедуру оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації.

Як повідомили фахівці сектору обслуговування платників Головного управління ДФС у Кіровоградській області за січень-березень 2017 року надійшло 53 запита від юридичних осіб, 9 запитів від фізичних осіб та по 1 запиту від представників засобів масової інформації та від органів виконавчої влади.

За результатами розгляду запитів надано відповіді на 60 звернень, з яких відмовлено у задоволенні на 2 звернення у зв’язку з тим, що інформація стосувалася діяльності третіх осіб та 4 запита опрацьовуються відповідно до частини 4 ст. 20 Закону №2939-VІ «Про доступ до публічної інформації».

Операція «РУБІЖ-2017»

На виконання наказу Державної фіскальної служби України від 21.08.2015 № 628 з метою виявлення кримінальних порушень законодавства України з питань державної митної справи, виявлення кримінальних правопорушень у митній та податковій сферах, встановлення механізмів та схем порушень юридичними та фізичними особами вимог чинного законодавства, наказом Державної фіскальної служби України від 29.12.2016 року № 1045 продовжено проведення операції «Рубіж – 2017» на період з 01.01.2017 р. по 31.12.2017 р.

Митницею у період проведення операції «Рубіж – 2017» порушено 60 справ про порушення митних правил на суму 8 435 991 грн.

Упродовж проведення операції «Рубіж – 2017» робочою групою ініційовано проведення 12 митних оглядів.

Економічний ефект від ініційованих митницею запитів та оглядів по перевірці правильності визначення митної вартості (класифікації) товарів відповідно до яких прийняті рішення про визначення митної вартості товарів (коду товару згідно з УКТЗЕД) складає 1 460,59 тис. грн.

Стан боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил за січень - березень 2017 року

Протягом звітного періоду митницею ДФС порушено 60 справ про порушення митних правил на суму 8 435 991 грн., у тому числі, 31 справа на суму 8 333 991 грн. за фактом вчиненого порушення митних правил за ч.1 ст.483 Митного кодексу України, 1 справа на суму 1 209 201 грн., в якій вартість предметів правопорушення перевищує суму умовної контрабанди (609 000 грн.)

За результатами розгляду судом 1 справи про порушення митних правил застосовано конфіскацію безпосередніх предметів правопорушення на суму 156 184 грн.

Митницею розглянуто 24 справ про порушення митних правил та накладено штрафів на суму 342 494 грн., сума штрафів, стягнутих митницею складає – 97 766 грн.

З метою недопущення незаконного переміщення через митний кордон України товарів, транспортних засобів, зброї, тютюнових виробів, наркотичних та психотропних речовин, митницею проведено 9 спільних заходів з правоохоронними органами Кіровоградської області, за результатами яких складено 5 протоколів про порушення митних правил на суму 1 209 201 грн.

В звітному періоді, на підставі аналізу оформлених в митному відношення товарів, митницею підготовлено 8 запитів до митних органів іноземних держав. За результатами опрацювання отриманих відповідей митницею порушено 30 справ про порушення митних правил на загальну суму 7 124 790.

Увага! З 1 січня підприємці – платники єдиного податку з обсягом доходу понад 1 мільйон гривень мають застосовувати РРО

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує: Податковим кодексом України передбачено, що у разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 мільйон гривень для платника єдиного податку II та III груп (фізичної особи-підприємця) незалежно від обраного виду діяльності застосування реєстратора розрахункових операцій є обов’язковим (п.296.10 ст.296 ПКУ).

Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Тобто, з 1 січня платники єдиного податку ІІ та III групи (фізичні особи-підприємці), обсяг доходу яких за 2016 рік склав понад 1 мільйон гривень, зобов’язані при здійсненні своєї господарської діяльності застосовувати РРО або перейти на використання виключно безготівкових розрахунків.

Підсумки роботи оперативного управління Головного управління ДФС у Кіровоградській області за I квартал 2017 року

Протягом січня-березня поточного року за матеріалами оперативного управління Головного управління ДФС у Кіровоградській області до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 16 кримінальних правопорушень економічної спрямованості: 8 – за фактами ухилення від сплати до бюджету податків, 3 – за фактами незаконної реалізації алкогольних напоїв, виготовлених з недоброякісної сировини, 1 – за фактом незаконної заявки до відшкодування ПДВ з бюджету, 1 – за фактом розкрадання бюджетних коштів, 1– за фактом привласнення благодійної допомоги та 2 – за фактом фіктивного підприємництва.

В ході оперативного супроводження досудового розслідування кримінальних проваджень відшкодовано збитки у розмірі 2,2 млн. гривень.

До суду направлено три кримінальних провадження, у тому числі одне з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності за ч.4 ст.212 КК України у зв’язку з повним відшкодуванням завданих держав збитків.

За результатами проведених заходів, направлених на протидію незаконному виробництву та обігу підакцизних товарів і перекриттю каналів їх контрабандного походження на внутрішній ринок України, співробітниками оперативного управління ГУ ДФС в області протягом І кварталу 2017 року припинено діяльність трьох незаконних виробництв підакцизної продукції та з незаконного обігу вилучено товарів підакцизної групи на загальну суму 34 765,9 тис. гривень, у тому числі: спирт на суму 13 084,4 тис. грн., лікеро-горілчані напої на суму 19 545,4 тис. грн., паливно-мастильні матеріали на суму 156 тис. грн., тютюнові вироби без марок акцизного податку та тютюнова сировина на суму 469,9 тис. грн. та транспортні засоби – на суму 1 510,2 тис. гривень.

За І квартал 2017 року платники Кіровоградщини перерахували до бюджетів усіх рівнів та ЄСВ понад півтора мільярди гривень

З початку поточного року органами ДФС у Кіровоградській області забезпечено до бюджетів усіх рівнів 1592,2млрд.грн., що на 541,2млн.грн. більше, ніж у січні - березні 2016 року. Про це проінформував в.о.начальника ГУ ДФС у Кіровоградській області Сергій Тертичний.

Так, до загального фонду державного бюджету впродовж першого кварталу поточного року спрямовано 731,6млн.грн., що на 268,3млн.грн. більше, ніж за відповідний період 2016 року.

До місцевих бюджетів Кіровоградського регіону протягом січня - березня 2017 року забезпечено 852,6млн.гривень. Це на 265млн.грн. більше надходжень перших трьох місяців минулого року. Доведене завдання виконано на 124,8 відсотків.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку року зібрано 622,1млн.гривень. Порівняно з 2016 роком надходження зросли на 167,8млн. гривень.

Увага шахраї!

Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє про те, що відновилися випадки вимагання грошових коштів суб’єктів господарювання області від імені виконуючого обов’язки начальника ГУ ДФС у Кіровоградській області Тертичного Сергія Васильовича.

У разі надходження дзвінків від імені керівництва та працівників ГУ ДФС у Кіровоградській області з метою отримання коштів чи висування інших незаконних вимог слід одразу повідомляти про це за телефоном (0522) 36-69-43

Зміни в законодавстві

Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що 20.03.2017 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 21.12.2016 року № 1125 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів та Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість», який вніс зміни до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 року № 1588 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 22.04.2014 року № 462), та Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 року № 1130.

Зокрема, Наказом № 1125:

- визнано, такою, що втратила чинність, довідки про взяття на облік платника податків (форма № 4-ОПП), що видавалась контролюючим органом. Для платників податків, яким законом установлені особливості їх державної реєстрації та відомості щодо яких не містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, запроваджується нова довідка про взяття на облік (форма № 34-ОПП);

- викладено у новій редакції форму реєстраційної заяви платника податку на додану вартість (форма № 1-ПДВ).

З оновленими текстами Наказів № 1588 та № 1130 Ви можете ознайомитись, скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).

Чи необхідно отримувати нові сертифікати ключів у разі зміни облікових даних

Головне управління ДФС у Кіровоградській області інформує, що відповідно до ст. 7 Закону України від 22 травня 2003 року №852-IV «Про електронний цифровий підпис» та п.п. 3.4.6 п. 3.4 розд. 3 Договору про надання послуг електронного цифрового підпису, затвердженого наказом Інформаційно-довідкового департаменту ДФС від 17.02.2015 №15 зі змінами, підписувач зобов’язаний своєчасно надавати центру сертифікації ключів інформацію про зміну даних, відображених у сертифікаті ключа.

Враховуючи викладене, у разі зміни адреси місця обліку суб’єкта господарювання або фізичної особи, заявнику необхідно звернутися до центру сертифікації ключів з заявою на скасування посилених сертифікатів, які містять недостовірну інформацію, та надати пакет реєстраційних документів для формування нових посилених сертифікатів.

У разі необхідності перевірки терміну дії посиленого сертифікату ЕЦП, потрібно скористатись засобом електронного цифрового підпису «ІІТ Користувач ЦСК-1», який можна завантажити на офіційному інформаційному ресурсі Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (http://www.acskidd.gov.ua) у розділі «Програмне забезпечення», вкладка «Надійні засоби електронного цифрового підпису». В меню програми «Переглянути сертифікати» із всього переліку сертифікатів необхідно вибрати сертифікат або додати його за допомогою кнопки «Імпортувати». Для отримання інформації щодо посиленого сертифіката, в тому числі і терміну його дії, слід натиснути на вибраний сертифікат подвійним кліком лівої кнопки миші.

Детальну інформацію про посилений сертифікат можна переглянути обравши пункт «Детальна інформація».

Змінено порядок оподаткування спадщини

Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що 25.03.2017 набрав чинності Закон України від 23 лютого 2017 року № 1910-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини» (далі – Закон).

Так, з 1 січня 2017 року об’єкти спадщини, які успадковуються не тільки членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, але й об’єкти спадщини, що успадковуються членами сім’ї другого ступеня споріднення оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.

Відповідно до пп.14.1.263 ПКУ членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі, усиновлені. До другого ступеня споріднення відносяться, зокрема, дід, баба, дядько або тітка.

Також, Законом встановлено, що у разі спадкування будь-яких об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою, оціночна вартість таких об’єктів з метою оподаткування не визначається.

Не сплачують спадкоємці в таких випадках й військовий збір.

З оновленим текстом Кодексу Ви можете ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).

Довідково: Закон України від 23 лютого 2017 року № 1910-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини» опубліковано 24.03.2017 в газеті «Голос України» № 54.

Ліцензії на виробництво та оптову торгівлю алкоголем

Оптова торгівля спиртом коньячним власного виробництва (включаючи дистиляти у вигляді головної і хвостової фракцій) може здійснюватися суб’єктом господарювання на підставі ліцензії на виробництво спирту коньячного та за умови реалізації його суб’єктам господарювання, які мають ліцензії на виробництво коньяку та алкогольних напоїв за коньячною технологією.

Для виробників пива з обсягом виробництва до 3 000 гл на рік передбачено встановити річну плату за ліцензії на право оптової торгівлі виключно пивом у розмірі 30 000 грн. При цьому обсяг виробництва розраховується з дня внесення плати за ліцензію до дня внесення наступного платежу.

У разі оптової торгівлі пивом його виробниками, які виробили понад 3 000 гл пива на рік, за наявності ліцензії, річну плату за яку встановлено в розмірі 30 000 грн, до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірі 200 % вартості реалізованої партії товару, але не менше 500 000 грн.

Крім того, до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі виробництва, зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів; алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку, або з використанням тари, що не відповідає вимогам, визначеним Закон України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (зі змінами, внесеними Законом України від 20.12.2016 року № 1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році»), у розмірі 200 % вартості товару, але не менше 17 000 грн.

Шановні громадяни, своєчасно задекларуйте доходи, отримані у 2016 році!

Головне управління ДФС у Кіровоградській області звертається до громадян не відкладати декларування доходів, отриманих у минулому році, на останній день та вчасно їх задекларувати.

Свідоме декларування доходів та сплата податків – це вірний шлях до побудови європейського суспільства, ознака цивілізованого суспільства, високої правосвідомості громадян та є одним з критеріїв партнерських взаємовідносин між платниками податків та державою.

Виконати свій конституційний обов’язок та подати податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – Декларація) за 2016 рік фізичні особи – платники податків повинні у термін не пізніше 3 травня поточного року, який є граничним строком подання Декларації громадянами та особами, які провадять незалежну професійну діяльність
Місцевим радам
Кадровим службам Збірка практик – переможців конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» 2014 року Роз'яснення щодо діяльності архівних установ районуПорядок нагородження районними відзнакамиПро обласний конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядуванняМетодичні рекомендації щодо підготовки проектів і програм розвитку місцевого самоврядуванняПосібник по створенню центру місцевої активності для розвитку громадиІнструкція з діловодстваПоложення про всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування(нова редакція)"Антикорупційне законодавство Законодавство про службу в омсПро подання декларації про доходи та майновий стан Про обробку персональних данихНюанси використання службового автомобіля Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Фаза - III

Copyright MyCorp © 2018